Паволоцький ліцей
Попільнянської селищної ради Житомирської області

З історії школи

Перша школа в с. Паволоч була відкрита у 1845р. при Богоявленській церкві (тепер вул. Гаття) і носила назву “Первое училище для знатных людей ”. Засновником був священник Брояковський Серафим. Це була двокласна церковно-приходська школа для дітей заможних селян, в якій навчалось більше десятка школярів. У 1848р. при Покровській церкві було відкрито чотирикласну школу. На той час ¾ населення Паволочі було неписьменним. Після 1917р. школу реорганізовано у семирічну і додатково було відкрито чотири початкові школи :по вул. Гать, Ксьондзівка, у Соколовому Броді та єврейську. Всі діти були охоплені навчанням. Дорослих навчали писати, читати і рахувати в хатах-читальнях.

У 1936 р. семирічну школу реорганізовано у середню, а початкові (вул. Гать і єврейську) – у семирічні.

У Паволоцькій школі навчались учні сіл: Голуб’ятин, Строків, Соколів Брід, М. Лисівці, Миньківці, Трубіївка, Новоселиця, Мусіївка, Андрушки, Красногірка, Кам’янка, Парипси, Саверці.

Перший випуск десятикласників відбувся у червні 1939р. Атестат про середню освіту одержали 27 випускників. Класним керівником був Мельник Арсен Миколайович, директором школи – Ткачук М. С.

У 1958р. було збудовано нове двоповерхове приміщення школи.

Із школи випущено майже 5 тис. випускників. Багато з них стали високопрофесійними спеціалістами в різних галузях, вченими, військовими, інженерами, вчителями, лікарями.